SeinäjokiKirjasto


ASIANTUNTIJAPALVELUT


Pientalohankkeen pääsuunnittelijat

Arkkitehtuuri- ja suunnittelutoimistoja

Ark Plan Ranta & Eloniemi Oy
Kalevankatu 6-8
60100 SEINÄJOKI
puh. 06-4147 101 tai 0500-667 377
s-posti kirsti.eloniemi@arkplan.fi


Arkkitehtuuri, suunnittelu, markkinointi Tmi Harri Ojala
Ylisentie 16 E 2
60100 SEINÄJOKI
puh. 050-5596 313
s-posti harri.ojala@netikka.fi
www.puutalot.com


Arkkitehtuuritoimisto Kimmo Hakola
Ritamäenpolku 7
62100 LAPUA
puh. 06-437 4259, 0400-866 161
s-posti kimmo.hakola@netikka.fi


Arkkitehtuuritoimisto Jukka Ulvinen
Perttiläntie 595
61550 ORISMALA
puh. 06-472 4618, 0400-661 421
s-posti jukka.ulvinen@netikka.fi


Arkman Arkkitehtuuri Oy
Jussi Mansikkamäki Ra
Rantakatu 14
67100 KOKKOLA


Suunnittelutoimisto Linea mia
Kantoviita 4G, 60150 Seinäjoki
puh. 0440-358 044
s-posti info@lineamia.net


Rakennusarkkitehti Aatos Paalanen
Leipurintie 14
62420 Kortesjärvi
puh. 06-488 5555, 040-745 1203
s-posti aatos.paalanen@netikka.fi


RakSuVa
Mauri Aho, RI
Ojajärventie 50, 61120 Louko(Seinäjoki)
puh. 050 344 4697
s-posti raksuva@gmail.com
www.raksuva.fi

Arkkitehtuuritoimisto Arkkiline Oy
Vesa Osmo
Hirvelänpääntie 261
64770 ÄYSTÖ
puh. 0400-701 167
s-posti vesa.osmo@ssvnet.fi
Tutkinnot RA, KED, LKV (KED=kiinteistöedustustutkinto; LKV=laillistettu kiinteistövälittäjä)


RI, Markku Hankanen
Tervahauta 6
60200 Seinäjoki
puh. 0400 256 048
s-posti markku.hankanen@gmail.com


Pientalohankkeen vastaavat työjohtajat


Antti Koski
Kivilaaksonkatu 3 D 16
60320 SEINÄJOKI
puh. 040-5102512

Heikki Jaskari
Vadelmaviita 5
60150 SEINÄJOKI
puh. 0400-931699

TLT Projektipalvelut ky
Tampereentie 843
61710 PENTINMÄKI
puh/ fax 06 4572905
Pientalotyömaan vastaava työnjohtotehtävät
Muu tekninen palvelu, koulutus ja konsultointi
Yhteyshenkilö;
Leena Tuomisto
gsm 0400 76 1952

RI Esko Kuivalainen
Laanikatu 16
60200 SEINÄJOKI
Puh. 040 569 2224
s-posti Esko Kuivalainen
vastaava työnjohtaja
pääsuunnittelija
maaperälausunnot ja
korkeusasemaselvitykset

Jarno Haapanen
Malmikatu 16
60320 Seinäjoki
040-561 7111

Ins.tsto EJPAN
Erkki-Jussi Panula
Mittakepintie 4
60200 SEINÄJOKI
0500-264544
s-posti erkki-jussi.panula@netikka.fi

RakSuVa
Mauri Aho,RI
Ojajärventie 50
61120 Louko(Seinäjoki)
puh.050 344 4697
www.raksuva.fi
s-posti raksuva@gmail.com

Kuutti Markku
Närelenkki 2 A 2
60200 Seinäjoki
044 9757 484
s-posti 


Insinööritoimistoja


Insinööritoimisto Kellberg Eero Oy
Mesimarjaviita 7
60150 SEINÄJOKI
puh. 06-4121710, 0400-264456
s-posti eero@kellberg.fi

Insinööritoimisto Hannu Keisala Oy
Järvikyläntie 122
61850 KAUHAJOKI
puh. 050-5442862
s-posti hannu.keisala@co.inet.fi

Insinööritoimisto Jussi Perkka
Lehtotie 1
60510 HYLLYKALLIO
puh. 06-4128112, 0400-946013
s-posti inststo.perkka@netikka.fi

Ri, dipl ins Reijo Köykkä
Finskankaari 3 D, 60320 SEINÄJOKI
puh. 06-4122535
s-posti rk-koti@netikka.fi

Rakennesuunnittelua
Tmi Jarno Haapanen
Malmikatu 16
60320 Seinäjoki
040-561 7111
jarno.haapanen@netikka.fi


Pohjatutkimuksia

Pohjatutkimukset
Kunnallistekniikan suunnittelu
www.aluetekniikka.com


Rakennusliikkeitä

Rakennusliike H. Jaskari
Vadelmaviita 5
60150 SEINÄJOKI
puh. 0400-931699
s-posti rkl.h.jaskari@gmail.com


Kuntoarvioijat

RI Heikki Konsteri
050-5584191
www.netikka.net/instokonsteri

Heikki Mäenpää
puh 0400 269 612
s-posti  heikki.maenpaa@netikka.fi
Postiosoite PL 91, (Raamikuja 2 B 8), 60101 SEINÄJOKI

Heikin Rakennuspalvelu Ky pähkinänkuoressa
Pääasiallinen toimenkuvaus:
- rakennusten kuntotutkimukset
- kosteuskartoitukset
- vahinko/vaurioselvitykset

RI Jouni Koivuniemi
Insinööritoimisto J.Koivuniemi Oy
Marjastajanreitti 7 B 4
60200 SEINÄJOKI
email: info@thermascan.fi
www.thermascan.fi
Puh 050 4629 848

Toiminta pähkinänkuoressa: kosteusmittaukset, kuntokatselmukset, lämpökuvaus, ilmavuotomittaus, energiatodistuksien laadinta.


FISE Oy: myöntämät pätevyydet

Pientalon pääsuunnittelija pätevyys

Jaskari Heikki, Vadelmaviita 5, 60150 Seinäjoki

Martonen Esa, Pajaniementie 5, 61800 Kauhajoki

Pajula  Esko, Soinilantie 29,34980 Killinkoski

Pere Kyllikki, Samelinlaksontie 69, 61800 Kauhajoki

Energiatodistuksen laatijat

Autio Timo
Kopparintie 3 AS 20
60510 HYLLYKALLIO
timo_autio@hotmail.com

Hakala Hannu
Kannonkuja 2 A 1
60510 HYLLYKALLIO
hannu.hakala@hartman.fi


Kangastupa Noora
Kiilletie 5 A 1
60510 HYLLYKALLIO
noora@koskisenyrityspalvelu.com

Ketelimäki Jarno
Ville Ritolantie 3 as 3
61100 PERÄSEINÄJOKI

Mantila Timo
Laksontie 11
60420 SEINÄJOKI
timo.mantila@lakea.fi

Panula Erkki-Jussi
Mittakepintie 4 B
60200 SEINÄJOKI
erkki-jussi.panula@netikka.fi

Peltola Arto
Sortavalankatu 6
60200 SEINÄJOKI
arto.t.peltola@gmail.com

Peltoniemi Matti
Vuorenmaanrinne 9 B 30
60220 SEINÄJOKI
mattipeltoniemi@netikka.fi

Vähälummukka Pauliina
Rimatie 3
60510 HYLLYKALLIO

Ylinen Paula
Rasitie 3
60200 SEINÄJOKI
paula.ylinen@luukku.com

Koivuniemi Jouni
Pallokatu 5 A 3
60100 SEINÄJOKI
jkrakennus@netikka.fi

Muita pätevyyksiä

MP Propel Oy
RI Matti Peltoniemi
Rakennusvalvoja (FISE)

Vuorenmaanrinne 9 B 30
60220 SEINÄJOKI

gsm: 040 189 6996
email: mattipeltoniemi@netikka.fi
www.mppropel.fi

FISE-PÄTEVYYSTIEDOT

Talonrakennustyön rakennusvalvoja, voimassa 14.06.2011 alkaen

Erillisen energiatodistuksen antaja, voimassa 14.06.2011 alkaen

Päätoimialat:

• Rakennushankkeiden rakennuttamispalvelut, työmaavalvonta, projektinjohto ja konsultointi yrityksille, julkisyhteisöille sekä yksityisille.

• Taloyhtiöiden, liike- ja toimistotilojen sekä huoneistokohtaisten remonttien, saneeraus- ja muutostöiden sekä korjausrakentamisen konsultointi ja valvonta.


Suunnittelutoimisto Aluetekniikka Oy
RI Martti Kaunismäki
Pohjarakennussuunnittelija, FISE AA ja aa

Asemakatu 1
62100 Lapua

gsm: 0400-267 605
email: martti.kaunismaki@aluetekniikka.com 
www.aluetekniikka.com



Tulosta sivu
Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä